Colerisher Colerisher
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6


Grapes(Pounds) Price(Dollars)

2 6

? 1

1 3

Respuesta :

stygianpotatoes stygianpotatoes
  • 26-02-2021

Answer:

? = 1/3

Step-by-step explanation:

1 pound of grapes is worth 3 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

Why is water so important to cells?
What resulted from jacksons spoil system?
which one of the following sentences includes a possessive nouns? she stood
two solutions of an equation are (6, 5) and (8, 5). What could the equation be
Are polar bears in the north or south equator?
Matt wants to make meatloaf with 6 pounds of meat. if he uses a 3 to 1 ration of beef to pork how much pork will he use?
relationship between science and society
Given the equation 5x + 23 = − 2x − 12, which order of operations completely solves for x? (1 point)
What is the equation, in slope-intercept form, of the line that passes through (0, 3) and has a slope of −6??
How do I become smarter in all subjects? I missed out on a lot of education growing up, I'm still really smart in what I know and I plan to go to college.. Give