8xhg2k65k2 8xhg2k65k2
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Question 4
10 pts
Thelma and Louise ordered take-out from Belle Taco. Thelma ordered 2 tacos and 1
burrito and paid $3.79. Louise ordered 2 burritos and 1 taco and paid $4.58.
Find the cost for 1 of each of these items.
1 taco costs $
1 burrito costs $

Respuesta :

joshrreyes9 joshrreyes9
  • 26-02-2021

Answer:

taco = 1

burrito = 1.79

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What determines a materials state of matter? science
What are the missing numbers ?, 3.2, 2.4, ?, 0.8
How do you this math problem please show me with steps 3.545/5
What is 64 to the 2/3 power? PLEASE help me
Shane has a rectangular garden that measures 12feet by 18feet. Whithin his garden, he has a rectangular area where he plants vegetables. The two rectangles Are
assume you're using a three button mouse. to access shortcut menus, you would
what challenges did the british army face
Find the slope (3,2), (-4,3)
a glider is gliding through the air at a height of 416 meters with s speed of 45.2 m/s. The glider dives to a height of 278 meters. Determine the gliders new sp
Rita earns $15.00 per hour. If she gets a 4% raise, what will be her new hourly wage? $14.40 $19.00 $15.60 $15.04