mckenziebrewster
mckenziebrewster mckenziebrewster
  • 27-02-2021
  • Mathematics
contestada

$3.50 for 12 pound of cheese. the cost for 1 pound of cheese is

Respuesta :

arjuneraveena arjuneraveena
  • 27-02-2021

Answer: 0.29166666666

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A truck tire has a volume of 218 L and is filled with air to 35.0 psi at 295 K. After a drive, the air heats up to 318 K. (a) If the tire volume is constant, wh
Calculate each of the following quantities: (a) Mass (g) of 6.44X10⁻² mol of MnSO₄
Classify the following processes as exothermic or endothermic: (f) wood being chopped;
Zeolite A, [(AlO₂)₁₂(SiO₂)₁₂] .27 H₂O, is used to soften water by replacing Ca²⁺ and Mg²⁺ with Na⁺. Hard water from a certain source is 4.5 × 10⁻³MCa²⁺ and 9.2
Organizational behavior is defined as the study of three interrelated areas, one of which is the __________
A sample of Freon-12 (CF₂Cl₂) occupies 25.5 L at 298 K and 153.3 kPa. Find its volume at STP.
To prepare flight muscles for use on a cool morning, hawkmoths _________. A. relax the muscles completely until after they launch themselves into the air B. dec
How do the values of the 5s in the puffin weights compare?
Use VSEPR theory to draw structures, with ideal bond angles, for boric acid and the anion it forms when it reacts with water.
The direct labor budget of Yuvwell Corporation for the upcoming fiscal year contains the following details concerning budgeted direct labor-hours: The company's