aubreemckenzie376
aubreemckenzie376 aubreemckenzie376
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

a can contains 4 cups of pineapple juice the can of juice costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce ​

Respuesta :

ayoung88
ayoung88 ayoung88
  • 22-03-2021

Answer

$0.08

Step - by step Explanation

Answer Link

Otras preguntas

Rank the following in terms of increasing boiling point:_______. CH3CH2OCH2CH3 CH3CH2OCH3 CH3CH2CH2CH3 CH3CH2CH2CH2NH2 a. CH3CH2CH2CH2NH2 < CH3CH2CH
Sophie Ruth is eating a 505050-gram chocolate bar which contains 30\%30%30, percent cocoa.
4. A box of old textbooks is on the middle shelf in the bookroom 1.3 m from the floor. If the janitor relocates the box to the shelf that is 2.6 m from the floo
What does ⊥ mean in math ? plz don't copy from g00gle
A left-handed tennis player has an obvious weakness returning the ball when it is on the right side of her body. Her opponent should force her to hit what type
what is different between prokaryotic and eukaryotic​
[I]n the opinion of the Government of the United States the coming of Chinese laborers to this country endangers the good order . . . within the territory.–The
In January of 2020, Wella and Kip agreed to purchase a home at a purchase price of $546,300. They would like to hold onto as much of their savings as they can,
A firm plans to begin production of a new small appliance. The manager must decide whether to purchase the motors for the appliance from a vendor at $11 each or
2. Corona virus has a spherical shape. Its diameter is approximately 120 nm. How many of them can sit side by side to form a circle around a piece of human hair