devorobe240 devorobe240
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

Brenda bought 2 and one-half dozen donuts for 8.10. What was the cost per donut

Respuesta :

laconniapearsoowlqr8 laconniapearsoowlqr8
  • 23-03-2021

Answer:

I came up with $3.20 each donut cost.

Answer Link

Otras preguntas

find the L.C.M of 154 and 49.
pls pls pls answer fast​
In ΔLMN, \overline{LN} LN is extended through point N to point O, \text{m}\angle MNO = (5x-13)^{\circ}m∠MNO=(5x−13) ∘ , \text{m}\angle NLM = (x-4)^{\cir
Why do boreal forests sometimes naturally exist near the equator?
2x - y2 Z-5 Evaluate when x = 2, y = 4 z=3
Determine the domain of the function. f as a function of x is equal to the square root of x plus one divided by x plus four times x minus six.
Algebra Parent Functions Graph
17The diagram below shows an ideal transformer which is supplied with analternating voitage of 240V and a current of 1A.If the secondary current is 5A, what is
Write a paragraph on your school in 100-200 words.
PLEASE HELP ASAP!! What character in "The Boy in the Striped Pajamas" by John Boyne says "Sitting around miserable all day won't make you any happier."