ninimartinezx777 ninimartinezx777
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

A company has been making wakeboards for many years. The monthly overhead is $46,500 and each wakeboard costs $103 in materials and labor to make. If these items are sold for $244

Respuesta :

theemissboba
theemissboba theemissboba
  • 24-03-2021

Answer:

Hola hablo alemana

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Federal Civil Defense Administration encouraged Americans to build ________ shelters.
a modified fatty acid that is released by a cell and affects local cells and tissues is likely?
In a ruling known as Brown II, the Supreme Court _____.
what fraction is equal to 30/45
A person who has been impeached may not be tried in a regular court of law. A. True B. False
What is the slope- Intercept form of the equation 2x + 3y = 1,200?
Evaluate. [100 ÷ (27 – 22)] – 3 • 5 + 25
I have a data set of 25, 28, 36, 21, 28, 15, 24, 30. if a number is added to the set the mean becomes 27, what is the number???
A lighthouse beacon can be seen 17mi in all directions. To the nearest square mile, what is the area over which the beacon can be seen?
Simplify only using positive exponents (2t)^-6