sandra87may
sandra87may sandra87may
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-meter piece of cord for $2.08 4-meter piece of cord for $4.32​

Respuesta :

Bababoy1013
Bababoy1013 Bababoy1013
  • 24-03-2021

Answer:

The 2-meter piece of cord for $2.08

Step-by-step explanation:

Because if you buy two of these you would get 4-meters for $4.16 while the other one is more expensive!

Answer Link

Otras preguntas

A student stands on a spring scale. The scale reads that her weight is 600 Newtons. What is the student's approximate mass?
HELP!! Find the equation of a line parallel to y = 4x – 4 that contains the point (-2,0). Write the equation in slope-intercept form.
¿A Juan y a Camilo les gusta patinar? a. sí b. no
Calculate number of moles in 42g of silicon.
During a science lab experiment, Bailey was instructed to mix two solutions together. Before mixing solution A and solution B, she was to measure and record th
Helppppp! I dot know the answer
Pear, a consumer electronics
What does the narrator hide from her mom? A) She hides that she earned a spot in the school play. B She hides that she is breaking the rules. C) She hides that
If f(x)=7+4x and g(x)=1/2x, what is the value of f/g(5)
In a trivia competition, Tiffanie had accumulated 600 points. Then she lost 900 points in the film category. What was her score at that point?