angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

Staples sells 5 packs of paper for $7.80. How much would 3 packs cost? help

Respuesta :

cad311
cad311 cad311
  • 24-03-2021
divide $7.80 by 3
gives you $2.6
Answer Link

Otras preguntas

How might a change of one amino acid at a site, distant from the active site of an enzyme, alter the substrate specificity of an enzyme? by changing the optimum
which incident from lord of the flies is used to develop the growing divide between ralph and jack ? a. the littluns cry in their sleep after having nightmares
If you wanted to leave a 15% tip on your meal that costs 45.68 how much would u leave
The fact that americans strongly support the idea that governmental interference with individuals' lives and properties should be kept to a minimum illustrates
lesson 9 problem set 3.6
A recipe for sugar cookies requires 2 cups of flour for every 2/3 cups of sugar at this rate how many cups of sugar should be used if 5 cups of flour is include
Identify the question that is NOT statistical. A) Which swimmer won the competition? B) What were the times of the top five swimmers in the competition? C)
Which of the following is applicable during a hostile act:
Triangle TUZ has vertices T(2,0), U(1,-2), and Z(2,1). The triangle is rotated 90 degrees clockwise about vertex Z. What are the coordinates of vertex U1?
An adult blue whale weighs 120 tons. A baby blue whale weighs 1/40 of the weight of the adult blue whale. How many pounds does the baby blue whale weigh? Work a