amyrijacksin amyrijacksin
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store chain has $409,384 to buy watermelons. If each watermelon costs $4, how
many watermelons can the grocery store chain buy?

Respuesta :

reveaI reveaI
  • 24-03-2021
Answer:
102,346 :)
Explanation:
Divide $409384 by 4 (409384/4) and you get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Six times the sum of three consecutive odd integers is -18 find integers
What is ethical appeal mean
why si system been developed? Give reason.​
Find the slope from the table.
Use the appropriate verb to complete the following sentences. Make sure that the verb agrees with the subject. ar verbs 1. Mis amigos español con el profesor.
why does globlaliztion contribute to the rise internal terriorsm
some people will realise that they are dreaming while the dream is happening​
When Martin Luther king died the nation lost a leader in the
All living things are made up of at least one Cell. Cells are the building blocks of _______ that carry out the functions that keep _______________ alive. Cells
What are three things you can learn by studying history