jayceerasco1693 jayceerasco1693
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Write an equivalent ratio for 5 apples for
$2.25

Respuesta :

kyasou
kyasou kyasou
  • 25-03-2021

Answer:

10 apples for $4.50

Step-by-step explanation:

you can just multiply both by 2

so 10 apples for $4.50

Answer Link

Otras preguntas

1. If you started a business that made surfboards, what factors of production would you need to make your product? Where would you get them? Where would you fin
The way of life of a society is its? A home B culture village farming
A circle is centered at the origin and has a radius of 4 units. Which points on the circle have a y -coordinate of 3?
PLEASE HELP!!!!!For many job positions, applicants usually fill out a uniform job application. In this case, two applicants have applied for the assistant posit
I REALLY NEED HELP WITH THIS ASSIGNMENT!
HELP PLEASEEEE Jerald is having drain issues at his home and decides to call a plumber. The plumber charges $45 to come to his house and $50 for every hour they
|-a2|, given a = 5, b = -3, and c = -2. 10 25 -10 -25
Part A Before you begin creating your presentation, use this table to plan out which events or legislation you will include in your presentation showing modern
WP: The dimensions of a swimming pool are shown. A. Find the perimeter of the swimming pool. B. Find the area of the swimming pool.
its m<17 on edge for the people wondering