pennywlesser pennywlesser
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen (12) donuts cost $8.40. What is the cost per donut?

Respuesta :

studentsebastian07 studentsebastian07
  • 25-03-2021
I think the answer is 100.8
Answer Link
ytzelix ytzelix
  • 25-03-2021

Answer:

$0.70 is the cost per donut.

Step-by-step explanation:

Divide the cost (8.40) by 12 uwuwu.

Answer Link

Otras preguntas

writing point on a quill pen
will the following quotient be positive or negative 32/8
Which statement is true about nonfiction? A. Nonfiction deals with imaginary people and made-up events. B. Short stories are examples of nonfiction. C. Nonfic
explain how a challenging situation can build character or have a positive influence on a person's life
Jose divided his money and the Ratio 5:2 between Brian and buggy Brian got the smaller amount of $156 how much did bogey receive
Give three examples of different forms of energy used in everyday life. Explain where the energy goes to show that it is transformed, not destroyed.
Which country is not located in the Middle East or South Asia? (1 point) Egypt India Israel China
What is 0.59 as a fraction in simplest form
to spur U.S recovery after the great depression president Roosevelt
solve the proportion 8/x equals 14/28