bjbjj30 bjbjj30
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

HELPP can someone explain how to do this?

HELPP can someone explain how to do this class=

Respuesta :

5622563461
5622563461 5622563461
  • 25-03-2021

Answer:

oh ok that will be x/6=x/8

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP :/george walks to a friend's house. he walks 750 meters north, then realizes he walked too far he turns and walks 250 meters south. the entire walk
which school is the alma mater of the late un secretary from ghana​
What is 6 3/4 divided by 3
solve the equation 7+2 |2x+1| =15
Dwayne buys 1 loaf of bread and 6 eggs for $4.45. Sheila buys 1 loaf of bread and 1 dozen eggs for $5.65. Let x be the cost, in dollars, of a loaf of bread. Let
The statements below are from the Declaration of Independence. ...For suspending our own Legislatures... ...For imposing Taxes on us without our Consent... ...F
Cytoplasm is made up of? A lipids, oxygen and glucose. B organelles, molecules and cytosol C nervous tissue, acids and proteins D blood cells, marrow and water
Organic milk costs $2.52 per half gallon. At this rate, how can the price of 4 gallons of organic milk be determined? by multiplying $2.52 by 4 by dividing $2.5
simplify 34267 in standard form​
the first english colony in the new world was what type of colony