Taylorlibby328 Taylorlibby328
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Question Progress
Homework Progress
Toilet rolls come in packs of 4 and 9.
The 4-pack is priced at £2.04.
The 9-pack is priced at £4.68.
By calculating the price per roll, determine which pack is better value.
Show your working.​

Respuesta :

dhall2211 dhall2211
  • 25-03-2021

Answer:1111

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Simplify square root of 88. Explain ur reasoning.
Right answers only!! 1. what is 1 difference between an animal cell and plant cell? 2. Out of the group what animal would be on the top of the food chain? Badge
What is 10 times as much as 0.9
Help me to find the missing lenth
an individual is severly burned in a fire. which of these procedures would help doctors make replacement skin tissue for the patient?
When researching your topic which sources of information should likely be avoided
other than Spanish, witch european powers explored america
How can you read a determine the masses
Small mice fit nicely into coat pockets. Which word or group of words is the complete predicate?
Find the prefix and its meaning in the word below. Use a dictionary if necessary. bicycle prefix: - meaning: