bjones0191ou0dcq bjones0191ou0dcq
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

kori spent $46.20 on 12 gallons of gas. What was cost per gallon?

Respuesta :

LightFighter
LightFighter LightFighter
  • 25-03-2021

Answer:

$3.85

Step-by-step explanation:

$46.20 divided by 12 and you get $3.85

Answer Link

Otras preguntas

All real cube roots of 100/27
I dont remember these type of questions in Geometry can anyone help
global political issue happing in at least a 10-year radius iill give a brainliesst if your answer provides good details.
Why did the USA implement a policy to help Japan recover and rebuild after ww2
Match these people and their discoveries or inventions. 1. oil Duryea brothers 2. light bulb Thomas A. Edison 3. Model T Cyrus W. Field 4. airplane Wright brot
A ship leaves port at 10am traveling north at 35knots. 3 hours later the ship changes course N 65 degrees E and travels for one hour? How far from the port is t
You roll a six sided die. what is the probability that the value of the roll will be one?
Match each of these art forms with the function it served. A Pacific Northwest totem pole An Aztec animal statue An Inca quipu A maya relief carving Memorial
According to Sasha’s body mass of 32, she is considered _____. obese thin overweight satisfactory
Write mixed number for p so that 3 1/4 × p is more than 3 1/4