Zenalover7481 Zenalover7481
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jamie buys 3 snack and 2 bottles of juice each snack costs $0.75 and each bottle of juice costs j dollars the total cost of snacks and bottles of juice is $6.75

Respuesta :

adam00k
adam00k adam00k
  • 25-03-2021

Answer:

what's the question bro

Answer Link

Otras preguntas

estimate the number of pints in 445 ounces
88% of the student body voted if school has an enrollment of 350 students how many students voted in the last election
what is 65% written as a fraction in simpliest form.
What is 1/5 reduce to its lowest term
why weren't slave marriages considered legal
estimate the number of pints in 445 ounces
mr knote a piano tuner taps his 440-hz tunning fork with a mallet. what is the period of the vibrating fork?
You are an urban planner assessing the growth of a city. Ten years ago, the city's population was 249,583. Its current population is 318,270. By about what perc
How is a euglena like a plant cell? How is it like an animal cell?Like a plant cell:Like an animal cell:
One angle of a triangle is 33 degrees less than the other two angles. Find the angles of the triangle.