Ihavebadgradeshelp Ihavebadgradeshelp
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

4 glue sticks cost $7.76. Write a proportion

Respuesta :

baek564
baek564 baek564
  • 27-03-2021
1.94

Divide 7.76 by 4 to get the cost of each glue stick
Answer Link

Otras preguntas

What is salutary neglect?
latoya surveyed her friends to see how many pets they own. Her 6 friends have a total of 11 cats and birds. If there are a total of 36 legs how many cats and bi
What did Bohr’s model of the storm include that Rutherford’s model did not have?
the following equation is solve for x.3( x + 5 )- 5 /5 = 20
If Y equals 32, what is x in the equation
answers A) 20,950.70 B) 28,458.50 C) 31,045.50 D) 34,650.75
FIRST ANSWER = BRAINLIEST
Q: which sentence best summarizes the history of the english in the south A: a. english farmers quickly adpted to land in the new world and were able to provid
why arent descriptive investigation repeatable
A successful basketball player has a height of 6 feet 10 ​inches, or 208 cm. Based on statistics from a data​ set, his height converts to the z score of 4.81. H