duquanprimo
duquanprimo duquanprimo
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can you guys help me with this

Can you guys help me with this class=

Respuesta :

isbelalarreynaga
isbelalarreynaga isbelalarreynaga
  • 25-03-2021
Cost price of the manufacturer = 2500×100/120 = 2083.33 dollars
Answer Link

Otras preguntas

In a class, the ratio of girls to boys is 2:3. If there are 30 students in the class, what is the number of boys? Please explain to me how you got the answer! M
Which statement below correctly describes india’s climate regions? a. india has many different climate regions. c. india has one major climate region, arid b
Describe the spread of judaism, christianty, and islam?
A dream doesn't become reality through magic; it takes sweat, determination and hard work. Explain this quote the best you can. (Deep)
What weakness in the jim crow law did charles hamilton houston and his team challenge first? And why?
Where did Peace Corps volunteers offer assistance? Africa Asia Latin America all of the above
What is the agent of acid precipitation??
Exactly what did the emancipation proclamation do? did it free all slaves in the u.s
Plot points on the number line to represent all values that round 500 when rounded to the nearest hundred and 450 when rounded to the nearest ten.
the equation of a straight line passing through the point (-2,3) and making intercepts of equal length on the axes