crxzydevilbeeb
crxzydevilbeeb
26-03-2021
Mathematics
contestada
$120 for mowing 4 lawns =$_ per lawn
Respuesta :
eminer23
eminer23
26-03-2021
all you have to do here is divide how much money she made versus how many lawns they mowed.
120/4= 30
this means they made $30 per lawn
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
The image seen in a plane mirror is located __________.
9. A ladder of length 23 feet leans against the side of a building. The angle of elevation of the ladder is 76. Find the distance from the top of the ladder to
Organizations may rely on new products coming from its own design group of engineers. These employees make up what department in an organization
need help ASAP please will give brainliest
Choose the system of equations that matches the following graph: A. 3x + 4y = 24 3x + y = −3B. 3x + 4y = 24 3x − y = 3C. 3x − 4y = −24 3x + y = −3D. 3x − 4y = −
Which story is a example of a fable
A secondary step in the process to produce ultra-pure silicon is to combine silicon tetrachloride with magnesium. How many grams of Si could be produced by reac
Krista deposited $1000 into an account. She made no additional deposits or withdrawals. Krista earned 4.296 annual simple interest on the money in the account.
The american college of gastroenterology does not have a particular diet for gerd. It recommends ________________________.
Write an expiression that represents the product of q and 8, divided by 4.