rinmotokaa
rinmotokaa rinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.75 for 5lbs of food for your puppy. How much is it for 1lb

Respuesta :

alexsandravilla0011
alexsandravilla0011 alexsandravilla0011
  • 26-03-2021
75 cents is for 1lb


I got that answer because I divided 3.75 and 5 and the I got 75 cents
Answer Link

Otras preguntas

A bag contains 12 slips of paper of the same size. Each slip has one number on it, 1-12. Describe an impossible event.
How Many US Presidents Lost Their Run for a Second Term?
What type of conic section is given by the equation 4x^2+9y^2=36? What are its domain and range?
do you think love is not a universal
what is abstract for goo slime
What Does "Dictated But Not Read" Mean?
Please answer any of these thanks !
solve for m  p=2m+2w       what does m=
The probability of Roger winning the tournament, given that Stephan wins, is 0. The probability of Stephan winning the tournament, given that Roger wins, is 0.
Explain how Earth's magnetic field and ozone layers protect it .