vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 5lbs of food for ur puppy

Respuesta :

shewin0617
shewin0617 shewin0617
  • 26-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

3.75 divided by 5= $0.75 for 1 pound of food for the puppy.

Answer Link

Otras preguntas

what skills do strong academic writers possess
What helps you to identify the main idea if it is not clearly stated?
what is latent heat of fusion ...
i know that earth is spinning very fast but why don't we fell  it spinning ?
what are light years actually? answer in brief
find the correct sum of these geometric series.. *a1=343, an=-1, r= -1/7 *a1=80, n=7, r= -1/2 *a1= 3, a8=384, r=2 Please help me with these problems.. :(
Why have stone tools survived the best ?
bisects EOG. EOF = y + 30 and FOG = 3y – 50. Solve for y. 20704050
bisects EOG. EOF = y + 30 and FOG = 3y – 50. Solve for y. 20704050
What is the slope of the line between (3, -4) and (-2, 1)?