vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.75 for 5lbs of food for your puppy how much is it for 1lb?

Respuesta :

312 312
  • 26-03-2021

Answer:

0.75

Step-by-step explanation:

cost/lbs. = $3.75/5lbs = 0.75/1lb

Answer Link

Otras preguntas

Anne struggles with her relationship with her mother. what is reason anne gives for her lack of love for her mother? question 6 options:
Please need help on this
In the 1990s, what reduced the barriers to entry in the local telephone market? the rising popularity of cellular phones the end of a twenty-year patent on tele
The League of Nations was a form ____. Through its charter, member nations pledged ____.
The Equation of line XY is (y-3) = -2/3 (x-4) what is the slope of a line perpendicular to XY?
Which was not one of the four freedoms, president roosevelt's shorthand for american purposes in world war ii?
All castes have the same dharma at all stages of life. a. True b. False
A pitcher of water contains 1/4 of water. The water is poured equally into 5 glasses. How many liters of water are in each glass
Which of these is the 1890 event that is generally considered to be the last major violent indian conflict in north america? a.sand creek massacre b.wounded kne
When do water molecule forms hydrogen bond with another water molecule which atoms are involved in the interation?