GetScaredMIWpySWPB
GetScaredMIWpySWPB GetScaredMIWpySWPB
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. ​

Find the unit rate class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-03-2021

Answer and Step-by-step explanation:

It is 3 dollar per pound.

To figure this out, you would have to divide each number by 8. This reduces 8 pounds to 1 pound, and 24 dollars to 3 dollars.

#teamtrees #PAW (Plant And Water)

Answer Link

Otras preguntas

How did the government facilitate the expansion of the railroads?
what are the methods of heat transfer? ​
The high population density of modern Japan has led to A. Environmental Issues B. many poor neighborhoods C.Urban Sprawl D. Efficient Public transport
Focusing on short term investment results, with their inherent volatility, can cause investors to _________, which might not occur if they focused on more smoot
solve the equation 1/4a=3
Why is it the correct answer
What is the long-term impact of population growth on supply and demand? Supply will decrease and demand will increase. Supply will remain constant and demand wi
ABC is a Medicare Advantage (MA) plan sponsor. It would like to use its enrollees' protected health information (PHI) to market non-health related products suc
How many protons does 52V* have?
Name What is celldivision in prokaryotescalled?​