Seudónimo Seudónimo
  • 21-11-2016
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells chili peppers at $2.04 for a dozen. At this rate, what's the cost per pepper?

A. $0.17
B. $1.70
C. $0.07
D. $1.07

Respuesta :

shayaa
shayaa shayaa
  • 21-11-2016
A. $0.17 per pepper
Answer Link
zehrazia
zehrazia zehrazia
  • 21-11-2016
2.04 divided by 12 = .17

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an accurate statement about the Incas? A The Incas spoke Quechua and did not have a written language. B The Incas spoke Quechua and
If your body’s hypothalamus is not functioning properly, which of the following will happen? -Your blood may become diluted by water that you drink. -You may
Explain the difference between union and intersection?
What are symptoms of a blood clot in the knee?
How is a bad attitude deleterious to your education
Identify the topic sentence that the following detail sentence might support. Accepting a job that involves a long drive to work could lead to higher car insura
Is LTE faster than 4G?
Write an equation of the line that passes through the point (3,0) and has the slope, m = -2.
What is 59 multiplied by 15?
was the lumbee tribe governed