epigman66
epigman66 epigman66
  • 23-11-2016
  • Mathematics
contestada

A bunch of 6 bananas costs $3.54. What is the unit rate?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-11-2016
Divide 6 by 3.54
The quotient would be 1.69
Your answer is that the unit rate is $1.69 per banana
Answer Link

Otras preguntas

Suppose you are moving left (negative) with a velocity of -10 m/s. what happens to your speed if you have a negative acceleration? do you speed up or slow down?
What does the word advent mean?
What is 7 4/21 as a improper fraction?
Convert the fraction to a decimal 40/100
Compare ane contrast static and passive stretching
Landscape orientation means the printout is across the length of the page
John bought 7.5 peanut oil what is this amount as a mixed number
Jan walked 1/2 mile in 1/3 hours. at this rate, how far will she walk in one hour?
First amendment in the united states
If a car tire has a diameter of 3232 inches, what is the approximate circumference of the tire?