Seudónimo Seudónimo
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost?

What is the unit cost class=

Respuesta :

rosysunsets rosysunsets
  • 21-04-2021

Answer:

The unit cost is 6

Step-by-step explanation:

Notice how the first point lands on (2,12) and how a "unit cost" is per one unit. So, if you divide 12 by 2, you would get a unit cost of 6.

Answer Link

Otras preguntas

DerekPangrel60 Answer this question​
The ratio of the side length of square A to the length of Square B is 4:9 The side length of square A is 12 yards. What is the perimeter of Square B
A teacher receives a monthly salary of $2800.00 What is her annual salary?​
Lucy wants to try and get a hole-in-one on this hole. She knows that she could just the shot in two strokes by going straight down the green 220 yards and then
When two atoms bond chemically it is because of the interaction between A) the nuclei of each atom. B) the protons in each atoms. C) all electrons in the atoms.
Emma wraps a gift box in the shape of a right rectangular prism. The figure below shows a net for the gift box
Ang mga sumusunod na pang yayari Ang nagingdahilan ng Sigaw sa Pugad -Lawin maliban sa Isa .​
help it do today help meeee
A sales person at a car dealership earns a monthly salary of $2400 and $250 for each vehicle sold 3. The car dealership sets a goal for each salesperson to sel
Which president did NOT come up with a Reconstruction Plan after the Civil War? A. Grant B. Johnson C. Lincoln