heartcyan1214p6rylx heartcyan1214p6rylx
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

Could I get some assistance with this one? I'm a little stuck. Thank you so much! C:

Could I get some assistance with this one Im a little stuck Thank you so much C class=

Respuesta :

clarch19
clarch19 clarch19
  • 22-04-2021

Answer:

$13.64

Step-by-step explanation:

you need about 1853 sheets of paper which is

1853 ÷ 500, or 3.706 reams

if 1 ream costs $3.68 then 3.706 reams costs 3.706 × 3.68 or $13.64

Answer Link

Otras preguntas

The amount of energy in food is measured in ___. A.) Nutrients B.) Calories C.) Fiber D.) Metabolism.
which line from swimming to Antarctica would logically lead a reader to predict that Lynne Cox swim would be extremely difficult
what is the cost per unit called
A meteorologist report an 80% of precipitation
name 3 of the 6 properties we use to identify minerals
Some historians argue that regional differences significantly increased in the United States between 1800 and 1848. Support, modify, or refute this contention u
What is the sum of all the integers between the square root of 35 and the square root of 78?
8558 rounded to nearest hundred
Why do people get so hungry if they stayed in a cold environment for such a long time? does this mean their metabolic rate or digestion increases?
Patrice Rodrick has just received her bank statement for the month. It shows her balance is $430.52. In comparing her checkbook register, canceled checks, and b