lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

to Make 2 Batches of nut bars jayda needs to use 4 eggs . How Many Eggs are Used in each batch of nut bars .
3/4 of what equals 75
what is the answer for -12-(4-13p)
eight more than the number of children is 24
what is the sun a big ball of gas
A package of modeling clay was shaped like a cone with a radius of 25 cm and a height of 7.2 cm. Miriam used all the clay to make a cylinder with a radius of 15
Why were American colonists upset with English rule in the 1760s? A. England didn't allow them to have their own tea parties. B. King George refused to appoint
during the enlightenment era what did both ancients and moderns believe was a dependable guide to human thinking
what properties does oxygen have?
Add use model if need (4x+5) + (15x-3