2023tbell 2023tbell
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

How much would 6 board foot cost at $3.25?

Respuesta :

tcd55335
tcd55335 tcd55335
  • 23-04-2021

Answer:

If you mean 3.25$ a foot, it would cost 19.5$.

Step-by-step explanation:

Multiply 6 by 3.25, and you get 19.5.

Hope that this helps!

Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP ASAP WILL MARK BRAINLIEST the angle of elevation from mindy to a cell phone tower is 75. if mindy is standing 28 feet from the base of the tower, find
Is O2 always a double bond?In the question about Bond Enthalpy it is 2H2O2 → 2H2O + O2In the answers O-O is a double bond. How do I find out if something has a
a biologist wants to estimate the median with of over two hundred oak trees in a forest​
what American document is the basis of all US national law?
Larry and four friends each ate a half of a pizza, how many whole pizzas did they consume all together?
Giving out 56 points! What's the top color of a rainbow?
Help please! im tired :c​
someone help me please .
i need help with this please
For a reaction system at equlibrium, le chateliers principle can be used to predict the