Jaidahicks2915 Jaidahicks2915
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jenna bought some rope for a project. The rope cost $3.50 per meter. She bought 432 centimeters of ropehow much did jenn pay for the rope

Respuesta :

sophialona14 sophialona14
  • 23-04-2021

Answer:

1 meter= 100 cm

432cm/100=4.32 cm

$3.50*4.32=$15.12

the total cost is: $15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link
majorcorndog
majorcorndog majorcorndog
  • 30-04-2021

Answer:

15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Square Deal Pizza offers square pizza that is 15 inches long on each side. A cheese pizza costs $9.00. Roundoff Pizza offers circular pizza that is 16 inches in
Which of the following nutrients provide the body with more stored energy than carbohydrates?
A TREE OF HEIGHT 18M IS BROKEN BY THE WIND SO THAT THE TOP OF THE TREE TOUCHES THE GROUND MAKING 30°. FIND WHAT PART OF TREE WAS BROKEN AND THE REMAINING PART O
write a letter to the new principal of your school and explain to him or her the problem facing you in your school and five possible solutuon​
Past: Complete all areas (Who you are?, Education, & Past Employment). Who you are? section should have at least 3-4 bullets. Other sections will be depende
domain range function explained
How do you find number 7? Please answer ASAP!
If a=12, b= -14 and c= -20 then find -b+c
His coat was tucked under his belt and splayed./He rode the hindermost of our cavalcade. Which of these is nearest in meaning to the word cavalcade, as it is us
Does crime pay? The FBI Standard Survey of Crimes showed that for about 80% of all property crimes (burglary, larceny, car theft, etc.), the criminals are never