Scoleman0996 Scoleman0996
  • 25-04-2021
  • Mathematics
contestada

The cost buying salad from a bar is at least $4.50 per pound

Respuesta :

twyaffe6np twyaffe6np
  • 25-04-2021
Answer

We know from the problem that the salad is going to cost at least $4.50 per pound. Therefore, it is entirely possible for the cost to exceed $4.50, but it cannot be lower than $4.50 because then it would not be equal to $4.50.
Answer Link

Otras preguntas

A ball and a bat cost £90 in total. Three balls and two bats cost £210 in total. How much does a bat cost? Submit Answer
Help with this plz really would help thx
I need help on this assignment pls (Please complete whole thing not just list a single link and don't say one letter for cheat the point system) Assignment: The
Writing - A story about a bad decision. Help me pleaseee
Compare liu bang to all of the other Chinese leaders before him. In which way was he different? A. He was the longest serving emperor of china. B he was the fir
What is the measure of ∠B?
In ADEF, the measure of ZF=90°, DF = 40, ED = 41, and FE = 9. What ratio represents the secant of ZE? E 41 9 D 40
Looking out from a balcony, the angle of elevation to the top of the next building is approximately 22 degrees. The angle of depression to the bottom of the bui
what did president theodore roosevelt hope to accomplish with the roosevelt corollary?
La derivada de f(x)=3x^2-5x+2