avac1 avac1
  • 21-05-2021
  • Spanish
contestada

Compro el pastel
$12.
para
por

Respuesta :

itzmenaylie1181
itzmenaylie1181 itzmenaylie1181
  • 21-05-2021

Answer:

Compro el pastel por 12.

Answer Link

Otras preguntas

What relationships exist among reasoning, evidence, and explanation?(1 point) Evidence is used to connect the explanation and the reasoning. Reasoning is used t
Erin has n books. She sold half of her books and then bought 16 more. Which expression represents the number of books Erin has?
Which is an example of a primary source document? A Wikipedia article on the life of George Washington A video documentary on triangle trade routes A diary kep
Victory Company uses weighted-average process costing to account for its production costs. Conversion cost is added evenly throughout the process. Direct materi
Does anyone have anime recommendations? The ones that I have watched are: Maid-Sama The Promised Neverland Akame ga kill Death Note Toradora Demon Slayer Love,
Which figure is a translation of figure a
Java initializes all variables with the default values of its data type . *Your answer true or false​
Find the simplified product where x>=0
your opinion to improve rural health development in nepalurgent help​
Please someone help! Several years ago, the average serving size of beef at restaurants was 4.1 ounces. Due to changing restaurant trends, the average serving s