adeh67 adeh67
  • 22-05-2021
  • Mathematics
contestada

The ingredients used to make an apple pie cost a bakery $2.29. The bakery sold each pie at a 770% markup. If John bought an apple pie and then paid $3.99 for it to be delivered, how much did John pay in total? Round to the nearest cent.

Respuesta :

myue myue
  • 22-05-2021

Answer: $21.6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What woman discovered radium and polonium?
Which polynomial function is graphed below?
m/WXY = 26° and m/YXZ = 57°. Find m/WXZ Classify the angle.
Product/service management is a marketing function that involves obtaining, developing, maintaining, and improving a product or service mix in response to.
PLEASE HELP!!! Is anyone good at identifying propaganda techniques? If so can someone help me identify these 3? It is for an essay. WITHOUT KNOWING THESE TECHNI
i need help with this question soon, 50 points!
Does swallowed food mingle or mix with the organelles?
Glucose and fructose are monosaccharides that have the same chemical formula, C6H12O6. However, they do not react the same chemically. Which of the following ge
HElp me asap please please please
Hi can someone please help me with these!!!!