missyandy2393 missyandy2393
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

Jill bought 2.6 pounds of chicken. If the chicken cost $3.85 per pound, how much did Jill pay for the chicken

Respuesta :

kenna2408
kenna2408 kenna2408
  • 23-05-2021
He/She paid 10.01
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

define the human rights violation of Gender based violence
Use inductive reasoning to find the 10th term in the sequence 5, 8, 11, 14, ...34325017
Patrick decided to go to class today instead of going to the movies. He made this decision because the additional benefit of going to:
E muốn giải bài tập ạ
What is the answer to -3(2-5+6)=
why does it hurt when u get a period
Find the area of the rectangle using the diagonal and the width, thanks. Will give brainliest.
help please the question
HELP ME PLEASE!!!! GIVING BRAINLY
This is the question You invest 6500 in a bank account that has 9% annual interest rate. Calculate what you will have in 30 years If the interest is compounded