txijahh
txijahh txijahh
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

2) Bulk Barn sells salted peanuts for $9.60/kg. Approximately how much would 250g cost?
[2]

Respuesta :

summaiaah
summaiaah summaiaah
  • 23-05-2021
This is the formul you can go ahead with this
16 ounces per pound
18 ounces
​
=1.125 pounds
Answer Link

Otras preguntas

what is the justification for each step in solving the inequality? −5(4x 6)<−18x 6 4x select from the drop-down menus to correctly justify each step. −5(4
A theme of “Poor Fish” could be: Crime doesn’t pay. Circuses are fun. Love is blind. Work hard to get ahead.
most responsible for the formation of a star is most responsible for the formation of a star is blank Force
Read the poem below. Write a 5 - 7 sentence paragraph demonstrating Hayden's use of specific connotations and denotations of words to describe Frederick Dougla
How does recycling help reduce pollution? A. It reduces the number of trips a household needs to make to the store by reducing the need to buy new items. B. I
Please help me ASAP!!!! I am desperate!
Fusion reactions occur between what kinds of elements? A. two very large nuclei B. two very large uranium isotopes C. very fast moving electrons ' D. very f
which of the following scientists is credited with the idea that early life formed through a series of chemical reactions that make simple compounds more comple
when it came my turn to speak, i came down with the worst case of cold feet. i could hardly walk across the stage and stand tall at the podium. what does the p
how do you say and write benji and buddy in spanish