fjienfkwrg
fjienfkwrg fjienfkwrg
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

ummm help ig please................

ummm help ig please class=

Respuesta :

Onceuponatime80
Onceuponatime80 Onceuponatime80
  • 23-05-2021

Answer:

Cost of 500 g of standard pack = € 7.50

Cost of 1 g of standard pack = 7.50/500

Cost of 100 g of standard pack = 7.50/500 ×100

= 7.50/5

= € 1.50

Hope it helps uh dear

Answer Link

Otras preguntas

Name the four influences on health status, state the percentage of influence each has, and describe the control an individual has over each influence. [Sorry if
Given the equations 2x + 2y = 16 and 4x - 3y = -3, what are the values of x and y?
Differential survival and reproduction is best described by which term? natural selection creationism inheritance of acquired characteristics none of these
A unit of power equal to 746 watts is a
multiply 4.6 x 2/7 round the answer to the nearest hundredth
Which continent was once joined with Greenland? How do you know?
what type of colony was self governing?
Why did many Americans fear Communism?
maren walks 3 / 5 mile in 24 minutes at a steady pace. how long does it take her to walk 2 miles
Mandy,Jeremy, and Lily went to am amusement park during their summer vacation. Mandy spent $16.25 at the amusement park. Jeremy spent $3.40 more than Mandy spen