kevin3011grijalva kevin3011grijalva
  • 24-05-2021
  • Mathematics
contestada

Antoine buys 8 caramel apples for 20.00. Each caramel apple costs the same amount. What is the cost, in dollars, per caramel apple?

Respuesta :

aamirsami999
aamirsami999 aamirsami999
  • 24-05-2021

Answer:

2.5 per Caramel apple , just divide it , I hope that's correct and I'm sorry if it's not.

Answer Link
whitney15croom whitney15croom
  • 24-05-2021

Answer:

2 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

0.05 is 1/10 of a decimal as
The LESS genetically diverse a population is, the better it can respond to environmental stressors. True or False?​
What motivates entrepreneurs and consumers to make economic decisions?
Find the midpoint of the line segment with end coordinates of: ( 4 , − 8 ) and ( − 4 , 2 )
is endocytosis active or passive transport
Select all expressions that are equivalent to 1.5 squared * 1 poi 1.5 * 1.5 3 1.5*2. 2.25 6 1.5*4
100pts Plz answer me will mark as brainliest ​
what are two reasons scientists use shared traits to classify organisms. ​
To find the quotient 4 divided 1/5 times 4
NEED HELP DUE TODAY PLZ HELP ME!!!! I AM STUCK PLZ PLZ PLZ HELP ME!!!! What three parts make up the modern cell theory? Choose 3 answers: (Choice A) A Cells can