amazedbykaylah amazedbykaylah
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

Ryan has 10 quarters.
Kelly has exactly seven times as much money as Ryan.
They will combine their money to buy a game.
The game costs $27. How much more money do they need to
save?

Respuesta :

iasono
iasono iasono
  • 26-05-2021

Answer:

its b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Opposite of dreamy eyed
Please help me with these 2 math problems !! 1. Jennifer works in a flower shop. On Saturday she started work at 8:45 AM. She spent 3/4 hour at lunch. She fini
How did the French revolution affect the rest of europe?
how would a "neighbor" look like on saturn?
How many germ layers do flatworms have?
the outward appearance of a trait is
Find the value of n in the equation. Write what n represents in the related division problem. n =6 x 35+4
Why is carbon monoxide not an element?
Why is the energy transfer in a food web inefficient?
you buy six notebooks and a backpack. The cost of the backpack is$ 17.90. You pay 6% in sales tax. Your total bill is $30.74 how much does each notebook cost?