kaydenhale kaydenhale
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

A box of Pop-tarts costs $3.00 for 8. How much per pop-tart?

Respuesta :

xoooxj xoooxj
  • 26-05-2021
it’s $0.375 per pop tart
Answer Link

Otras preguntas

Your dance club wants to raise money with a dunk tank at the school carnival. Members spent $79 renting the tank, and they are charging $5 for each throw. Which
Which of the following was a federalist philosophy
When the atoms of two substances joined to make a new substance the process is called?
Which formula most accurately reflects how to calculate CA?
Alberto is painting a large triangle on one wall of his bedroom. The base of the triangle is 4 feet, and the height is 8 feet. It takes 0.2 quart of paint to co
A small car averages up to 29 more miles per gallon of gas than an SUV. If a small car averages 44 miles per gallon, what is the average miles per gallon for an
9 out of 25 students finished your homework early on Tuesday what percentage of the class finish their work early
7x7x7x7x7x7x7x7 Whats the answer?
Rearrange the letters BRIDES scattered rubbish ruins
What are constellations