ac8954 ac8954
  • 21-06-2021
  • Mathematics
contestada

Help me pls i'm struggling need help fast!

Help me pls im struggling need help fast class=

Respuesta :

b27savannah5 b27savannah5
  • 21-06-2021
Its the last one

Y= rad x-5
Answer Link

Otras preguntas

What is the cost of 2 1/2 kg sausages at $2.40 a kg?
News channels are best used for?
How do mRNA and tRNA work together to make proteins?
Which theme is clearly evident in these lines from the passage? Why, sir, I've been so hungry that I have been glad to take the bones they threw to their dogs;
Living organisms that are able to make their own food are _____. producers primary consumers secondary consumers decomposers
Embrago Act is about ?
did the new European colonies constitute major expansions of state power
You buy 3 books that each cost the same amount and a magazine all for $55.99 you know the magazine costs $1.99. How much does each book cost ? Equation?!
Is it possiable that the orientation of a figure could change after it is translated
which of these fractions is closest to 1/4; 3/8; 4/9; 7/24