shakirayoung4
shakirayoung4 shakirayoung4
  • 23-06-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs .Thomas has $71.00 to purchase bottles of juice for her class. If the bottles of juice cost $3.55 each ,how many bottles can she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-06-2021

Step-by-step explanation:

hear is your answer with calculation

Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Those opposed to people who weren't native-born Americans were known as _____.
the number of neutrons in the nucleus of an atom can be determined by
If oranges are sold at ₹45 per dozen, Manu can buy 6 dozens of them with the money he has. Find the decrease in the number of oranges that he can buy if the cos
A rectangle on a coordinate plane is translated 5 units up and 3 units to the left. Which rule describes the translation? (x, y) → (x + 5, y – 3) (x, y) → (x +
help ??? on edu math review
Select the correct answer. Which diagnostic service professional is a radiologic technician? OA. Mason prepares and administers radioactive drugs to patients fo
whats the x and y-intercepts? y=5x−13,
A recipe calls for 12 lb of flour for 1 batch. How many batches can be made with each of the following amounts? 1 lb [ Select ] 34 lb [ Select ] 14 lb [ Sele
Fill in the blank. When adding the measurements 42.1014 g + 190.5 g, the answer has _______ significant figures. When dividing the measurements 400 g/32.2 cm3,
where is cellulose mainly found in a plant cell