orioncest
orioncest orioncest
  • 23-07-2021
  • Mathematics
contestada

The sweet shop sells licorice at $9.40 per kg. How much would 250g of licorice cost?

Respuesta :

zeinab60 zeinab60
  • 23-07-2021
Answer:2,350$


9.40 x 250=2350
Answer Link
choatnyalat choatnyalat
  • 23-07-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

1kg=1000

Answer Link

Otras preguntas

Which value must be added to the expression x^2+x to make it a perfect-square trinomial? A.1/4 B.1/2 C.1 D.4
A dependent variable is ? a.directly changed by the experimenter ,B.manipulated by changes to the independent variable.,C.a variable that is kept constant.,D.a
Help!!! Hurry!!! According to the text which type of Arab American News outlet compares most Successfully with online content
Who directs an orchestra
No matter how old you are , if you have not had a driver’s license before and are above 16 years old you can apply for a Learner’s Permit. True False
what is the sum of this infinite geometric series please help
Brett has 2/3 of a pound of almonds to divide equally among 4 bags. Find the amount of almonds that will be in each bag. Explain how to write an expression and
Match the following writers of the Northern Renaissance to their works. Erasmus Francois Rabelais William Shakespeare Macbeth arrowRight The Praise of Folly arr
What does the empirical evidence show about the myers-briggs type indicator's ability to predict a person's behavior on the job or in relationships?
In the early 1830s of what did the states in the U.S. want more