emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Which pair of triangles must be similar? A. Triangles 1 and 2 each have a 35° angle. B. Triangles 3 and 4 are both isosceles. They each have a 40° angle. C. Tri
Display the set of data in a histogram.
The Barringer crater in Arizona contains a mineral, stishovite, only known to form under intense pressures caused by a high-speed impact. Which event most likel
Taylor and her husband Tyler just had a baby at the hospital. They believe the hospital has switched their baby. Taylor is type O and Tyler is type AB. Their ba
Which do I click for the answer?
What term describes all of the members of a species of mockingbirds that live in the same area of Tampa? A a biome B a population C a community D an ecosystem
Why does Maria child feel compassion towards John brown
A friend gives you a check for some money he owes you but the check is for a date that is two weeks in the future. What happens when you take the check to your
The point (-12,12) is on the graph of y=f(x). Find the corresponding point on the graph of y=g(x) where g(x)= 1/3f(x)
Read the following hypothesis about why a chicken bone becomes bendy after being soaked in vinegar: The bone can bend because the acid in the vinegar has remove