kris8699 kris8699
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

a package of 12 pencils cost $0.96. what is the price for each pencil in dollars

Respuesta :

jasmineserrano246 jasmineserrano246
  • 25-08-2021

Answer:

each pencil costs 8 cents

Step-by-step explanation:

.96 divided by 12 you get .08

Answer Link
AnuphatLai
AnuphatLai AnuphatLai
  • 25-08-2021

Answer:

0.08

,

Step-by-step explanation:

0.96 divide by 12 =0.08

Answer Link

Otras preguntas

how do you say 876543 in word form
which five major colonial cities were occupied by the British
You should avoid the overuse of exclamation points because you'll appear to be A. shouting at the reader. B. showing off. C. exhibiting bias. D. creating confus
Which ordered pair is in the solution set of 3x-y=10 A. (5,-5) B. (4,2) C. (4,-2) D. (_5,5) Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Plz!!!!
how do i solve this. a-12=-34
What mark did tom walker find when he reached home
how does hydrogen ion change into hydrogen atom plz answer as fast as you can
Which trinomial is equivalent to (3x-2)(x+4)
solve and graph -4 + 2t - 14 - 18t > -6 - 100t
Which is bigger 3/7 or 2/5