pellotperezmariet pellotperezmariet
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $4 per pound You need 4oz of butter for your formula How much does the butter for 1 portion cost?

Respuesta :

iiyumi iiyumi
  • 25-08-2021
2 I think :) hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

Find the middle term .. (2p - ½q )^10
Devonne's friends are part of the drama club and are trying out for the school play. Her friends suggest Devonne should do the same, so she tries out for the pl
Dna is made up of many smaller molecules called _____.
Which of the following would NOT be an example of a long-term goal? A. lose 30 pounds in eight months B. run a marathon in two years C. run a 5k in three weeks
How computers transform data is called
In which sentence are parentheses used correctly? Travis makes his rich, dark compost from (a secret recipe). His urban farm covers (five) acres just a few mil
The Supreme Court's power is limited in that: 1- they serve for life 2-their decisions can be overturned by future Supreme Court justices 3-their rulings can b
_____ are those costs that are difficult to measure in monetary terms. select one: a. fixed costs b. direct costs c. intangible costs d. tangible costs next
In 2.5 hours, Mr. Castelli drives a distance of 125 miles. He wants to know his average driving speed in meters per minute. Complete the table to find Mr. Ca
Air pressure __________ as we rise higher in the Earth's atmosphere. increases decreases