6d7csv4q4w 6d7csv4q4w
  • 26-08-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate $30 for 2 1/2 hour of work.

Respuesta :

7anisakhan
7anisakhan 7anisakhan
  • 26-08-2021

Answer:

$12/ 1 hour of work

Step-by-step explanation:

30 : 2/12

Divide both sides by 2 1/2

12 : 1

Answer Link

Otras preguntas

Round 2.327 liters to the nearest tenth of a liter
what is 8.2p-33.4=1.7-3.5p
what is 8.2p-33.4=1.7-3.5p
How can working together help scientist achieve their goals?
What is weakness and strength as a writer
Evaluate the following expression: (7+5b)+1 , if b = 3
whaat structure makes the windpipe stays open and able to bend
Why were Asia and North America connected during the Ice Age? Question 1 options: A) Beringia was located between Asia and North America. B) There was a wid
if z=5 and x =6 what is z(z(z)x))-9
How are living things organized ? List 5 steps of organization from smallest to largest