AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x ? Please help
Explain the process by which a boy became a samurai in feudal Japan.
How did the Kennedy administration react to the March on Washington? President Kennedy gave a speech of his own against racial discrimination. President Kenned
What determines the frequency and amplitude of a vibrating object?
The little dipper is located in: The Southern Hemisphere Ursa Minor Ursa Major
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
What words are represented by the fit acronym?
Which of the following describes a way geographic features influenced how North American countries were settled? Answers: A:Populations were greatest in inla
Read the passage. There’s little Tom Dacre, who cried when his head That curl’d like a lambs back, was shav’d, so I said. Hush Tom never mind it, for when yo
Compared to a z* critical value, the t* critical value for a given confidence level. is always bigger is always smaller depends on the degrees of freedom is alw