TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

Help fast please!!!!!!!!
Y=2/3x -2 i need help finding the solution
Which two organs interact to release fluid wastes from the body?
Is there anything you are concerned about or questioning regarding your selected outfit explain why?
20 POINTS- Based on this passage, which statement is most likely true of Black Hawk's cultural experiences? Black Hawk thought the white man was godlike and wou
MUSIC QUESTIONS: When you have a key signature of sharps, how do you determine the key? A. go up one half step from the first sharp B, go up one half step from
Which one of the following is the correct diminutive for piñata? piñatita piñaita piñaito piñatito Which one of the following is the correct diminut
The gum you like to buy is on sale. It is regularly priced at $1.59. Write an equation that will help you determine how much you'll save if you buy the pack tod
why is nuclear proliferation a global concern
Which of these numbers 420, 654, 1246, 5721, 74082, 18465 are multiples of 2 and 3 but not 5?