MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

she cut grass during her childhood (Negative)​
(g) Will he pass the exam! 6. Change the following speech into indirect speech. (a) He said to me, "Write your name on this paper." (b) He said to me,"Wait for
QUESTION 22 PLEASE HELP ME!!!!
Please help will mark brainliest 12 x 12 - 44
The novel Long Way Down contains many different rules—both stated and unstated—that society must follow. Will says, “In case you ain’t know / gunshots make ever
When Zainab started work, her original hourly wage was ‘y’ dollars. Her wage was then doubled, and then increased by $4. If Zainab now gets paid $17 an hour, wh
Complete the table of ordered pairs for the linear equation
Type a digit that makes this statement true. 5,072, 00 is divisible by 8.
In a chain of consequences after a forest is cleared, what is an immediate, direct impact? O habitat is destroyed O the greenhouse effect increases O species go
The national debt of a country is $27,895,168,401,112. What is this number as a product of a single digit and a power of 10?