QueenMC QueenMC
  • 24-12-2016
  • Mathematics
contestada

You bought 0.40 lb of spinach for $2.38. How much did the spinach cost per pound?





ΔZ

Respuesta :

pitbull16
pitbull16 pitbull16
  • 24-12-2016
So it's 9.32 cents a pound
Answer Link
minarohani7
minarohani7 minarohani7
  • 24-12-2016
i think they per spinach is 8.25 i hope it is helpful for u 
Answer Link

Otras preguntas

how do you solve -2/3(12c-9)+14c
Define the term tactility. look at the sculpture shown above, how would you describe its tactility?
An immediate order to buy or sell common stock at the best price is a:
A figure of speech in which something concrete, such as an object, person, or place stands for an abstract idea is called _____.
Which property of multiplication is used to rename 5/6 to 10/12?
which of the following elements is not necessary to prevent value conflicts in the work place?
Which angle is the included angle for DE¯¯¯¯¯ and FE¯¯¯¯¯ ? ∠D ∠E ∠F
Floyd is an aspiring music artist. He has a record contract that pays him a base rate of $ 2 0 0 $200dollar sign, 200 a month and an additional $ 1 2 $12dollar
Write an expression of the verbal phrase: the quotient of twelve and the product of three times x
What are the lakes that border New York