c3helizzyySmoorrecc c3helizzyySmoorrecc
  • 25-12-2016
  • Mathematics
contestada

Karina pays $1.92 for pencil erasers. the erasers cost $0.08 each. how many erasers does she buy?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 25-12-2016
1.92 / 0.08 = 24.....Karina bought 24 erasers
Answer Link

Otras preguntas

When using a collection or resource list of assessments, you need to make sure A. they include descriptions of the validity and reliability of the tool
A semicircle has a measure that is ?
Which species is most closely related to species w?
what statement best describes the anaconda plan
what affect did the the movement of glaciers have on the region
You would use the imperfect tense to talk about an action that interrupts another.
PLEASE HELP!!!! ASAP!!!Write the Equation of the Parabola in vertex form.A. y = (x-2)^2 + 4B. y = (x-4)^2 - 4C. y = x^2 - 4D. y= (x-2)^2
PLEASE HELP!! Write a sequence of rigid motions that maps AB to XYSecond pic goes along with the question
can you solve this? ;)
If n = 6, then the value of nx2 is 12 true false